O mnie

Mam na imię Ola i właśnie trafiłeś do mojego tureckiego seraju.

what-to-see-in-turkey

Blog What to see in Turkey jest… o Turcji. O życiu na emigracji w kraju półksiężyca i borykaniu się z różnicami kulturowymi. Jest to miejsce dla osób, które szukają informacji o mieszkaniu w Turcji, o typowych i mniej popularnych miejscach na spędzenie wymarzonego urlopu oraz o przeróżnych ciekawostkach związanych z turecką kulturą.

Na szczęście nie zamykam się tylko w Turcji i od czasu do czasu piszę także o innych miejscach – w tym o Polsce :))

what-to-see-in-turkey-1

Ale od początku.

Moje pisanie o Turcji zaczęło się całkiem niedawno. Blog powstał dopiero w maju 2016 roku i mam nadzieję, że będziemy żyć razem długo i szczęśliwie. Choćby do grobowej deski, a co! Choć przyznaję, że jeszcze kilka lat temu miałam niewielkie pojęcie o Turcji i nigdy przypuszczałam, że kiedykolwiek taka tematyka zainteresuje mnie na dłużej. Poznałam jednak swojego obecnego męża, który, no cóż, jest typowym przedstawicielem tureckiego narodu i kultury. Chcąc nie chcąc trochę się o Turcji nauczyłam. Bywałam tutaj na na wakacjach. Przyjechałam na staż w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Na Erasmusa. Aż w końcu zostałam na stałe. Z początku zamieszkaliśmy w Izmirze, a potem… w Stambule. Tak, tak, tym, który nie jest stolicą Turcji ;))

Według dyplomu powinnam chyba pracować jako polonistka i logopeda. Ale los chciał inaczej. Bez stresu i z wyciągniętymi do góry nogami dodaję nowe teksty na stronę. Trochę narzekam (podobno bezpodstawnie) na męża. Uczęszczam wytrwale na kurs tureckiego. No i świetnie się bawię poznając kolejne urocze zakątki Stambułu i zachodniej Turcji.

Mam nadzieję, że choć na chwilę uda mi się zabrać Was do kraju półksiężyca i pokazać rzeczy, które dla mnie są wciąż tak samo nowe i fascynujące.

what-to-see-in-turkey-2

Gdzie jeszcze jesteśmy?

Nasze zdjęcia z różnych zakątków Turcji możecie zobaczyć na Instagramie! Staramy się też od czasu do czasu wrzucić coś ciekawego na nasz fanpage na Facebooku, więc serdecznie zapraszamy Was do  odwiedzania obu tych miejsc!

Kontakt z nami

Przede wszystkim możecie napisać do nas wiadomość na adres e-mail: ola@whattoseeinturkey.com. Spokojnie możecie pisać również na Facebooku i Instagramie, bo często tam bywamy i staramy się odpisywać na wszystkie wiadomości!

Jeżeli coś Wam się podoba lub nie podoba na stronie, to możecie również śmiało komentować. Będzie nam bardzo miło z Wami porozmawiać lub odpowiedzieć na jakieś pytanie :))